11 edycja Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego odbędzie się w Koszęcinie w przepięknym Zespole Pałacowo-Parkowym – siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

IMG_2055

Data i czas trwania wydarzenia: 6-16 lipca 2016r.

Koncert finałowy otwarty dla publiczności: 16 lipca 2016r.

Lokalizacja: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, Koszęcin ul. Zamkowa 3

Organizator: Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny
Ranga: międzynarodowa 

W ciągu 10 lat historii Letniej Szkoły Artystycznej  w pełni ukształtował się jej autorski program i unikatowa forma. Szkoła osiągnęła charakter elitarny.  Warsztaty są skierowane  do kilku grup: tancerzy zawodowych i uczniów ostatnich klas szkół baletowych, tancerzy, instruktorów i performerów na poziomie zaawansowanym oraz średnio-zaawansowanym, a także do dzieci, które zostaną wprowadzone do barwnego świata tańca poprzez poznawanie  podstaw i zasad tej sztuki. Istotnym elementem jest również projekt Aktywne + połączony  wspólną ideą program warsztatów skierowany do osób dorosłych – pasjonatów tańca. Składa się z kilku różnorodnych technik tanecznych prowadzonych przez doświadczonych fachowców z tej dziedziny.

Pedagodzy tańca współczesnego współpracujący z Międzynarodową Letnią Szkołą Tańca Współczesnego  reprezentują najnowsze kierunki i techniki tańca, znajomość których jest aktualnie wymagana na rynku tanecznym całego świata. Szczególne miejsce w programie zajmuje Taniec Klasyczny prowadzony przez wybitnych pedagogów i choreografów tej dziedziny tańca. W tegorocznej edycji Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego lekcje Master Class poprowadzą Sergiej Soloviev (profesor Konserwatorium Muzyki i Tańca w Paryżu, Francja) oraz Michaił Zubkov(pedagog tańca klasycznego i choreograf w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, Polska).  Wśród pedagogów: Minka-Marie Heiß, Kinga Szablowska, Ilona Pułkownik, Chiara Fulgentini, Łukasz Huzik, Isabella Blum, Katarzyna Grysko, Monika Myśliwiec.

 

Program warsztatów obejmuje: 

  • doskonalenie technik tańca tj. Klasyka, Modern, Jazz, Improvisation
  • uzupełnienie pełnego treningu ciała tj. Pilates, Stretching
  • prezentację wyników pracy warsztatowej
  • wykłady i filmy związane z tematyką tańca

Zobacz Galerię – http://lsa.zespolslask.eu/galeria-szkola-wspolczesna/
Międzynarodowa Letnia Szkoła Tańca Współczesnego odbywa się w Koszęcinie w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Doskonała infrastruktura w    zabytkowym    zespole    pałacowo-parkowym sprzyja realizacji założeń programowych – uczestnicy korzystają z pięciu profesjonalnych sal tanecznych, gabinetu odnowy biologicznej oraz sali konferencyjno – widowiskowej.

Zgłoszenia ON LINE – http://lsa.zespolslask.eu/karty-zgloszen/
więcej informacji na naszej stronie internetowej: http://lsa.zespolslask.eu

FB: https://web.facebook.com/LetniaSzkolaTancaWspolczesnego/?fref=ts
Kontakt e-mail:  centrum.edukacji@zespolslask.pl