Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zaprasza !

I nadszedł dzień próby… Serio. W poniedziałek przez cały dzień próbują na naszej scenie a to przedszkolaki, a to ogólniaki, a to uczniowie z Emilki. Nie dziwota, wszyscy chcą wypaść jak najlepiej przed zaplanowanymi na wtorek Powiatowymi Zmaganiami Humanistycznymi. Imprezę, która ma już kilkuletnią tradycję (konkretnie odbywa się po raz dziesiąty) i naprawdę fajne doświadczenia, organizuje u nas Filia Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej w Zgorzelcu. Gdyby ktoś chciał się wybrać, to początek jest o godz. 9. W tym roku tematem przewodni to historia z okresu 1945 – 1989, w tym: wydarzenia, ustroje, ruchy polityczne i społeczne, elementy gospodarki i struktury społecznej. Młodzi uczestnicy zmagań zmagać się będą w turnieju dramatu, w którym przedstawią jury i publiczności inscenizacje teatralne oraz w turnieju wiedzy. I jeden, i drugi zapowiadają się naprawdę ciekawie.

W środę i czwartek gościmy u nas seniorów z Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, oba spotkania zaczynają się o godz. 11. Pierwsze poświęcone będzie dramie, drugie ABC przyjaznego starzenia się. W piątek Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna zaprasza do nas na konkurs wiedzy o HIV/AIDS. W konkursie brać będzie udział młodzież, ale i starsi powinni posłuchać, bo rzeczy są niezwykle istotne z punktu widzenia naszych żywotnych interesów :) Początek zmagań godz. 9.

W sobotę pod zieloną kopułą gościmy działkowców z ogrodów Szklana Wata, którzy odbywają u nas swoje walne zebranie.

A na niedzielę zapraszamy wszystkich ciekawych świata i głodnych rozmów o sztuce. W ramach cyklu „Salon MDK” o godz. 17 gościć będziemy dr Piotra Rudzkiego z Uniwersytetu Wrocławskiego (kierownika literackiego Teatru Polskiego we Wrocławiu), który opowie nam o  Lhamo , czyli sztuce teatru z Tybetu. Wstęp wolny zapraszamy.

 

I już na koniec tego tygodniowych zapowiedzi zapraszamy do kina. Do środy włącznie gramy film pt. „Sprawiedliwy” w reż. Michała Szczerbica, z ciekawą rolą Jacka Braciaka.  Światło gaśnie o godz. 18, a bilety po 11 zł. Od piątku natomiast zapraszamy na „Sól ziemi” w reż. Juliano Ribeiro Salgado i Wima Wendersa.  Fanom wartkiej akcji filmu nie polecamy, jest melancholijny. Ale też jest niemal genialnym dokumentem obrazującym jak na przestrzeni 40 ostatnich lat zmieniała się ludzkość, zmieniali się ludzie i ich problemy. Gasimy światło o osiemnastej, a na salę przez weekend wpuszczamy za 12 i 14 zł.

Przybywajcie!