CENTRUM KULTURY w Piasecznie zaprasza na czerwcowe koncerty i spotkania

PIKNIK baner

Centrum Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49, zaprasza  na koncerty, pikniki, XVI Jarmark Hubertowski.

Rynek Muzyczny – Robert Kasprzycki Band

3 czerwca – godz. 20.00 Rynek, Pl. Piłsudskiego

Robert Kasprzycki – jeden z najbardziej znanych reprezentantów polskiej piosenki autorskiej. Już na debiutanckiej płycie „Niebo do wynajęcia” dowiódł, że potrafi swą twórczością zainteresować także odbiorców nie będących fanami tego gatunku.

Robert Kasprzycki (głos, gitary), Maks Szelęgiewicz (gitara), Krzysztof Wyrwa – bas , Adam Zadora (perkusja).

PIKNIK RODZINNY

5 czerwca – godz. 12.00  Park Miejski, Rynek

„Dzień cały dla małych i dużych” – występy, spektakle, prezentacje placówek oświatowych i NGO, spotkania z literatami, miasteczko integracyjne, wioska teatralna, gry i zabawy sportowe. Piknik zakończy koncert Kapeli Staszka Wielanka (godz. 18.00, Rynek). Po koncercie zapraszamy na „potańcówkę na dechach” – do tańca przygrywać będzie warszawski zespół Menele (godz. 19.00, Rynek).

Spektakl Teatru Patataj 2 „Patataj z Wierszykarni”

7 czerwca – godz. 17.00 Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

Wiersze Danuty Wawiłow okraszone piosenkami, oprawa muzyczna Ziemowit Kłujszo, reżyseria Ewa Kłujszo
Księżniczka Muzalinda – „Wróżka Folklorada”

8 czerwca – godz. 10.30 Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

Wstęp: 8 PLN

Cykl baśni muzycznych o wesołej, pogodnej lecz nieco szalonej Księżniczce, która odkrywa, że w jej królestwie dzieją się niezwykłe rzeczy. Bajkom towarzyszy muzyka grana na żywo. Podstawowym instrumentem jest fortepian, drugi instrument jest dobrany w zależności od tematyki baśni.

Spektakl Teatru Patataj 1 „Jak Strach Na Wróble szukał posady”

9 czerwca – godz. 18.00 Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

Na podstawie tekstu Lidii Bajkowskiej. Reżyseria Ewa Kłujszo, muzyka Tomasz Kłujszo, Andrzej Korzyński

Filharmonia Narodowa

10 czerwca – godz. 10.30, 11.30, 12.30 Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

Wstęp: 8 PLN

Stereo w trójkolorze / planeta pełna piosenek. Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na cykl koncertów  Filharmonii Narodowej

Spektakl plenerowy „ŻYWIOROK”

10 czerwca – godz. 22.00 Dziedziniec Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Chyliczkowskiej17

To metafizyczna opowieść o narodzinach i walce żywiołów. Rozdziela je CZAS, dając każdemu jedną porę roku. Z chaosu i walki wyłania się ład i harmonia. Wszystko ma swoje miejsce i czas.

Niezwykle barwne i dynamiczne widowisko. Skupia na scenie prawie 100 aktorów. Łączy elementy teatru plastycznego, teatru ruchu i show! Taniec z ogniem przeplata się z żonglowaniem wodą i mnogością innych efektów. Tysiące barw, zapachów, dźwięków zabiorą widza w niezwykłą podróż w czasie.  Zapraszają teatry Horrorek, Zgraja z Zielonej, Expoart, ETNA, Małolart i goście.

Pożegnanie Teatraliów Sobótkowych.

Piknik charytatywny –pomoc dla Maćka

11 czerwca – godz. 12.00 Klub Kultury Złotokłos , ul.3 Maja

Piknik charytatywny . W programie: występy artystyczne i muzyczne ,koncert rockowy ,fresh coctail bar ,pokazy sportowe ,kawiarenka ,grill, zabawa taneczna

Piknik Rodzinny w Woli Gołkowskiej

11 czerwca – godz. 15.00 Plac rekreacyjny – Wola Gołkowska – plac rekreacyjny

Impreza plenerowa pod hasłem „Spędź z rodzinką tę sobotę na sportowo”, bo tak miło, tak rodzinnie, bo tak zdrowo”. Zabawy dla najmłodszych, konkursy plastyczne, konkurs – budowa latawca, rodzinne zabawy.

„Muzyczne Orlęta”

11 czerwca – godz.18.00 sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

Finałowy koncert uczestników Ogniska Muzycznego Centrum Kultury – Zakończenie Roku Edukacji Muzycznej 2015/2016

XVI Jarmark Hubertowski

12 czerwca – godz. 12.00 Boisko w Zalesiu Górnym, przy ul. Pionierów

W programie m.in.: wernisaż prac plastycznych uczestników zajęć z Klubu Kultury ,Otwarty Turniej Szachowy o Mistrzostwo Zalesia Górnego ,występy zespołów muzycznych , zawody sportowe, prezentacja Zespołu Szkół Publicznych w Zalesiu, Szkoły Muzycznej Maestro, prezentacja grupy parafialnej. Stoiska organizacji społ.

III Bieg Uliczny Józefosławia i Julianowa

12 czerwca – godz. 17.00 Ul. Ogrodowa 2, Józefosław

Stowarzyszenie Pomysł na Józefosław zaprasza mieszkańców na 3. Bieg Uliczny Józefosławia i Julianowa oraz Piknik Rodzinny. Na towarzyszącym biegom Pikniku Rodzinnym będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych a także koncert TOBIASZ STANISZEWSKI BAND

Mezzo forte czyli „Fryderyk i Spółka” / OFF – spring Festival

12 czerwca – godz. 19.00 Kawiarnia Fryderyk, Pl. Piłsudskiego 9

Kameralny koncert muzyki klasycznej w wykonaniu uczniów i absolwentów Edukacji Muzycznej CK Piaseczno. Prezentowane utwory usłyszymy w wykonaniu duetów instrumentów dętych z towarzyszeniem fortepianu, duetu na skrzypce i fortepian oraz w wykonaniu fortepianu solo. Młodzi wykonawcy to aktualni uczestnicy zajęć muzycznych prowadzonych w Przystanku Kultura lub Nasi absolwenci CK, którzy kontynuują naukę w szkołach muzycznych i biorą czynny udział w Piaseczyńskiej Orkiestrze Dętej.

Nauczyciel z Klasą

14 czerwca – godz. 18.00 Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

Finał konkursu organizowanego przez Młodzieżową Radę Gminy.

Spektakl Teatru STUU „ONY”

16 czerwca – godz. 19.00 Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

Scenariusz Marta Guśniowska, adaptacja i reżyseria – Ewa Kłujszo

OFFSPRING FESTIVAL

17, 18, 19 czerwca Centrum Piaseczna

Festiwal poświęcony sztuce ulicy – spektakle plenerowe, parady, koncerty, Akcja Ulica  – „pokaz talentów” –  skwery, place i ulice miasta od fotografii, filmu, plastyki, po teatr,  performance i muzykę. Podczas festiwalu zobaczymy między innymi koncert Karoliny Czarneckiej, spektakle teatrów  Fuzja i Sztuka Ciała, happeningi i prezentacje w wykonaniu uczniów Centrum Kultury, pokazy taneczne

Spotkanie Rodzinne w Miasteczku Westernowym w Runowie

18 czerwca – godz. 15.00 Miasteczko Westernowe w Runowie, ul.Chmielna, Runów

W programie : występ zespołu „Kłosowianki”, pokaz tańca kowbojskiego ‘ występy dzieci, pokaz strażacki , animacje dla dzieci , dmuchane zabawki ,ogródek grillowy

„Powitanie Lata w Bogatkach”

18 czerwca – godz. 15.00 ul. Królewska, Bogatki – boisko

W programie : animacje dla dzieci ,przedstawienie dla dzieci, iluzja na wesoło , zawody sportowe, ceramika ,DJ, zabawa taneczna.

Koncert chóru Quasi Coro

21 czerwca – godz. 20.00 Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

Piosenki z Kabaretu Starszych Panów.

Quasi Coro- chór kameralny zapalonych w śpiewaniu. Zespół wykonuje utwory wielogłosowe- rozrywkowe i poważne. Chór działa przy Centrum Kultury w Piasecznie.

OBRZĘD NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ

24 czerwca – godz. 20.00 Rynek, Park Miejski w Piasecznie

Tej nocy Centrum Kultury pragnie zaprosić Państwa do uczestniczenia w magicznym spotkaniu przy Świętojańskich Ogniach. To odchodzące w zapomnienie święto od zawsze łączyło społeczności. Była to jedna z tych momentów, podczas której spełniały się marzenia i ludzie stawali się sobie bliscy.

Dziś zamknięci w swych domach, zagonieni w codzienności potrzebujemy tych chwil bardziej niż kiedyś. Zapraszamy do wspólnego „ŚWIĘTOJANKOWANIA”. Podzielimy się z Państwem tym co mamy najlepsze – śpiewem, tańcem, jadłem i pozytywną energią . Piaseczno jest niemal jedynym miejscem na mapie Polski gdzie obrzęd odprawiany jest jak „drzewiej bywało”, bez fajerwerków i disco polo, przy ogniu, wiankach i zaklęciach. W programie m.in. koncert zespołu Czeremszyna.

„Piknik Chojnowski”

25 czerwca – godz. 15.00 Plac rekreacyjny przy ul. Klonowej, Orzeszyn

W programie : animacje dla dzieci ,bajka dla dzieci, iluzja na wesoło , pokazy strażackie , koncert zespołu „Leśne Echo”, DJ, zabawa taneczna

Wieczór literacki „Wiersze na wesoło”

25 czerwca – 17.00

Zalesie Górne Dom Fundacji Odrodzenie, ul. Pionierów 11/13

Piaseczyńskie „Pokaż Talent” – Finał

25 czerwca – godz. 12.00 Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

Konkurs „Piaseczyński Pokaż Talent” to szansa dla dzieci i młodzieży (5-20 lat) z Powiatu Piaseczyńskiego na zaprezentowanie swojego talentu. Konkurs organizowany jest przez Młodzieżową Radę Gminy.

WYSTAWY:

Wystawa „Notatki z podróży” Fotografia Leszka Nowaka

Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, Piaseczno
Przystanek Kultura zaprasza na wystawę fotografii Leszka Nowaka. Jest to już druga prezentacja twórczości artysty w naszej instytucji. W 2013 mogliśmy podziwiać zdjęcia starego Piaseczna. Tym razem artysta zaprosi nas w fotograficzną podróż po odwiedzanych przez siebie krajach.

www.kulturalni.pl