Dzień Dziecka i Dni Zgorzelca w MDK Zgorzelec

DniZgorzelca_2016_B1Warsztaty, plenery malarskie, koncerty , mnóstwo różnych atrakcji z okazji Dnia Dziecka i Dni Zgorzelca organizuje  Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, ul.Parkowa 1.

W poniedziałki, wtorki i środy zapraszamy do naszego kina, gramy na osiemnastą film pt. „Wszystko o Ewie”. Dacie wiarę, że to sześciooskarowy obraz? Opowieść o tym jak do starzejącej się gwiazdy Broadway ‘u przychodzi nieśmiała i skromna Ewa Harrington. Ewa jest wielką fanką Margo. Zdobywa zaufanie swojej idolki i zostaje jej sekretarką. Bardzo szybko zakres jej obowiązków rozszerza się. Ewa coraz bardziej ingeruje w życie prywatne i zawodowe Margo. Zostaje nawet jej dublerką na scenie. Ku zdziwieniu wszystkich – otrzymuje dobre recenzje. Udane występy oraz poparcie zgorzkniałego krytyka teatralnego sprawia, że Ewa zdobywa rolę, którą miała zagrać Margo. Ups… A w roli Ewy, ta dam… Marilyn Monroe. Przez 138 minut jest na co „popaczeć” i to tylko za jedyne 11 zł.

Co tam jednak Marilyn Monroe, kiedy w sobotę, po raz pierwszy na dużym ekranie będzie można zobaczyć Gerarda Pajewskiego, Pawła Syczyka i Luke’a Rollansa. W sobotę na godz. 19 zapraszamy na premierowy pokaz filmu Łukasza Chwałki pt. „Jakob Böhme – życie i twórczość”. To pierwszy w Polsce film przybliżający postać zgorzeleckiego mistyka i filozofa Jakoba Böhme, który jest wizytówką Zgorzelca na całym świecie. Jest to autorska i niezależna produkcja Łuksza Chwałki, który sam jest również zgorzelczaninem. W realizacji filmu zaangażowani zostali zarówno mieszkańcy Zgorzelca niemający wcześniej do czynienia z filmem jak i zawodowi artyści. Wypowiadają się w nim największe w Polsce autorytety tematu: Jerzy Prokopiuk, czy prof. Jan Tomkowski. Efektem niemal pięcioletniej pracy jest film popularnonaukowy, który w bogaty sposób przedstawia główne idee filozofa oraz ich późniejsze oddziaływanie w świecie. To trzeba zobaczyć. Tym bardziej, że wstęp wolny!

W naszym kinie PozaNova grzejemy projektory na maksa także w najbliższą środę przed południem. Dokładnie o godz. 9 i 11. To pierwszy dzień czerwca, więc chyba nie muszę wyjaśniać dlaczego, zwłaszcza jeśli dodam, że publika będzie zdecydowanie małoletnia.

W środę i czwartek także kolejne dwa przedpołudniowe spotkania Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Będzie coś o finansach i będzie repetytorium z całego roku.

Na piątek mamy zaś specjalne zaproszenie na jubileusz. Może nie srebrny, ani złoty, ale za to wesoły. Pięciolecie istnienia będzie obchodzić na naszej scenie zespół „Ferajna” działający w ramach Miejskiego Klubu Seniora. Początek o godz. 16. Wpadajcie.

I wreszcie ostatnie w tej serii zaproszenie. W sobotę, 4 czerwca, zapraszamy do parku Błachańca na łąki wokół Fortu Bolka i Lolka, gdzie odbędzie się doroczny festyn z okazji Dnia Dziecka, w godz.15-18. A w programie jak zwykle moc atrakcji: plener malarski, kiermasz książki, malowanie buziek, gry i zabawy.

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu

ul.Parkowa 1