Emigranci Mrożka, wernisaż „Cherchez la femme” oraz koncert Moriah Woods w Smoszewie

emigranci v Smoszewo plakat mniejszyPodczas czerwcowej edycji Smoszewskiego Festiwalu Kultury 11 czerwca 2016 w Smoszewie, woj. mazowieckie, zobaczymy Emigrantów Sławomira Mrożka, wernisaż fotografii „Cherchez la femme” oraz posłuchamy koncertu Moriah Woods.

Teatr „Studio K” z Krynicy-Zdrój wystąpi na festiwalu w Smoszewie ze sztuką Sławomira Mrożka „Emigranci” w reżyserii Jerzego Króla. To jeden z najwybitniejszych utworów nowożytnej dramaturgii światowej. Sztuka napisana przez Sławomira Mrożka w 1974 roku jest nadal aktualna. Spotykamy tu niemal wszystkie aspekty pojęcia „emigracja”: geograficzną i wewnętrzną. W sztuce występują – Saniwoj Król oraz Bartosz Dermont.

Festiwal uświetni także wernisaż prac Sergiusza Sachno „Cherchez la femme”, który specjalizuje się w fotografii portretowej, teatralnej, mody i ogólnie reklamowej. Jest autorem licznych plakatów, okładek płytowych, książkowych i programów teatralnych. Był autorem wystawy Stulecie Polaków. Zajmuje się pracą dydaktyczną w dziedzinie fotografii. Prowadzi zajęcia z portretu i aktu na Studium Fotografii przy ZPAF, a także jest wykładowcą fotografii reklamowej w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Doktorat z fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Na końcu wystąpi Moriah Woods autorka tekstów, kompozytorka i multiinstrumentalistka. Pochodzi ze stanu Colorado w USA. W grudniu 2013 ukazał się jej pierwszy album „Bring the Rain”, który nagrała samodzielnie w domu. Płyta zawiera 10 kompozycji utrzymanych w stylistyce amerykańskiego folku lat dwudziestych. Obecnie pracuje nad materiałem na kolejną solową płytę oraz jest wokalistką grupy The Feral Trees (jednego z najgłośniejszych debiutów ostatnich miesięcy).

WSTĘP WOLNY!
Więcej na: https://www.facebook.com/events/173165443084252/

Smoszewski Festiwal Kultury to cykl wydarzeń o charakterze artystycznym. W każdy drugi weekend kolejnego miesiąca w Smoszewie, wiosce na wysokości Modlina, odbywają się prezentacje dokonań wybitnych twórców w różnych dziedzinach sztuki. Smoszewo to nowy adres na kulturalnej mapie Polski. https://www.facebook.com/SmoszewskiFestiwalKultury/