ESK Wrocław 2016 zaprasza na 23 edycję Komiksofonu

Plakat Komiksofon 12 (23)Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016, zaprasza na 23 edycję Komiksofonu.  Karol Kalinowski – rysownik, twórca ilustracji książkowych i animacji telewizyjnych oraz Mateusz Skutnik – autor kultowej serii komiksowej pt. „Rewolucje”, będą gośćmi listopadowej edycji Komiksofonu, projektu łączącego sztukę ilustracji z muzyką. 25 listopada o godz. 19:00 we wrocławskim Klubie Barbara, ul. Świdnicka 8a, goście zaprezentują autorskie videoklipy, odpowiedzą na pytania publiczności oraz wezmą udział w improwizowanej sesji rysowania na żywo. Spotkanie poprzedzą warsztaty „Projektowania postaci” prowadzone przez Konrada Czernika – zapisy. Komiksofon jest elementem programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Wstęp wolny. 

Komiksofonowe spotkanie tradycyjnie rozpocznie się od prezentacji autorskich videoklipów przygotowanych przez gości. W krótkiej, kilkuminutowej, zazwyczaj animowanej formie, autorzy mają za zadanie pokazać swój warsztat oraz proces powstawania komiksu, zestawiając go z muzyką, która stanowi dla nich największą inspirację do tworzenia. Następnie odpowiedzą na pytania prowadzącego spotkanie – Andrzeja Jarczewskiego – oraz zgromadzonej publiczności. Zaś w ostatniej części Komiksofonu, „uzbrojeni” we flamastry, staną w szranki rysując na temat wybrany przez uczestników komiksofonowego spotkania.

Komiksofon jest realizowany od 2011 roku z przerwami do dziś. Od 2014 odbywa się już jako element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury 2016, a jego koordynatorem jest Agnieszka Jamroszczak. Listopadowe spotkanie będzie 23 z kolei.

Komiksofon 23:

goście – Karol Kalinowski, Mateusz Skutnik

25 listopada, piątek, Barbara, Świdnicka 8a, Wrocław, wstęp wolny

17:00 – 19:00 warsztaty „Projektowanie postaci do gry video. Monstrum.”(obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona: galeria@gmail.com)

19:00 start Komiksofonu: projekcje, wywiad z artystami i rysowanie na żywo

Projekt Komiksofon jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Komiksofon stanowi element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016