Jesień na Zaciszu z nastrojem na sztukę

Niezapomniane przeboje, 27.11.16zm

Dom Kultury „Zacisze” w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, ul. Blokowa 1,  Warszawa,  zachęca dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów do Jesieni na Zaciszu, z nastrojem na sztukę. I poszukiwania kulturalnych perełek. Informacje: http://www.zacisze.waw.pl/.

 

Koncert: Niezapomniane hity z lat 80. i 90.

27 listopada, niedziela, godz. 17.00
Wstęp wolny.

http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3348

Pokaz finałowy: Świat musicalu

3 grudnia, sobota, godz. 13.00

Miejsce: Teatr Rampa, Kołowa 20

Wstęp wolny.

http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3342

Przedstawienie dla dzieci: Wizyta Świętego Mikołaja

11 grudnia, niedziela, godz. 17.00

Bilet: 10 zł.

http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3345

Robimy podróże

7 grudnia, środa, godz. 18.00

Wstęp wolny.

http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3351

Dzieci! 

Skok na sztukę: W eterycznym świecie Olgi Boznańskiej, 26.11.16

2h przeznaczcie na sobotnie warsztaty z historii sztuki! Wspólnie zastanowimy się kim jest urocza dziewczynka z chryzantemami, która z nostalgią spogląda na widza z jednego z obrazów Olgi Boznańskiej. Artystka często mawiała o swoich obraz: „… wspaniale wyglądają, bo są prawdą (…). Są ciche i jakby je lekka zasłona od patrzącego dzieliła. Są w swojej własnej atmosferze.”

Tę ulotną, delikatną i prawie nierealną atmosferę, spróbujemy poczuć poznając przede wszystkim reprodukcje obrazów artystki, a także jej życiorys. Następnie każdy z uczestników wykona swoje dzieło obrazujące nastrój chwili… może będzie to rozmarzenie, zdziwienie albo niepokój?

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3331

Mali Einsteini w DK Zacisze: Człowiek i woda, 19.11.16

Czy człowiek może okiełznać żywioł, jakim jest woda? Jak działają śluzy wybudowane na rzekach i jeziorach? Czemu służą? Poznacie zasady wyrównywania poziomu wody w naszych gigantycznych torach wodnych. Zbudujemy też odrzutową motorówkę!
Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
https://www.facebook.com/events/1197496943679968/

Młodzież

„Voice of Zacisze” warsztaty wokalne, 24.11.16; 1, 8.12.16

Odkrywamy i wzmacniamy młode talenty pod kierunkiem wybitnych pedagogów i gwiazd polskiej sceny muzycznej. Pierwsze warsztaty poprowadzili Anna Żaczek-Biderman oraz Kamil Mokrzycki, założyciele zespołu Sound’n’Grace nominowanego do nagrody MTV Europe Music Awards. I trzeba przyznać, że nie widzieliśmy tak naładowanych pozytywną energią młodych ludzi. Anna Żaczek-Biderman i Kamil Mokrzycki wytworzyli niesamowitą atmosferę podczas warsztatów. Zachwycili młodzież profesjonalizmem, niezwykłą otwartością i dużym dystansem do swojego zawodu. W pierwszej części warsztatów zachęcili młodzież do opowiedzenia o sobie i swojej przygodzie z muzyką. W części praktycznej znalazły się ćwiczenia rozluźniające ciało, rozgrzewające aparat mowy i ćwiczenia oddechowe, emisyjne rozgrzewające głos, po ćwiczenia harmoniczne w trójgłosie i elementy improwizacji rytmicznej i dźwiękowej.
Anna Żaczek-Biderman i Kamil Mokrzycki pokusili się o podsumowanie poziomu wokalnego uczestników, co było cenną wskazówką dla młodzieży. Na zakończenie w luźnej atmosferze artyści zdradzili kilka anegdot dotyczących koncertów, prób i pracy w studiu.

Najbliższe warsztaty z Elżbietą Zapendowską już 24 listopada 2016, 1 grudnia 2016 z Andrzejem Głowackim, reżyser, aktor, autor piosenek śpiewanych przez wielu czołowych piosenkarzy. Oraz 8 grudnia 2016 z Krystyną Prońko, piosenkarką jazzową, kompozytorką i pedagogiem muzycznym. Artystka zaśpiewała dla zaciszańskiej publiczności swoje największe przeboje, standardy oraz najnowsze piosenki.

Projekt finansowany z Funduszu Animacji Kultury.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3165

Spotkanie: Robimy podróże, 7.12.16

Cykl spotkań, który działa na dorosłych jak magnes. Każde spotkanie gromadzi aktywnych warszawiaków, zainteresowanych wspólnym podróżowaniem. Każde spotkanie składa się z dwóch części: merytorycznej, podczas której uczestnicy zdobywają praktyczną wiedzę, jak krok po kroku samodzielnie zorganizować podróż. Druga ma służyć poszerzeniu grona znajomych i znalezieniu towarzyszy do wspólnego podróżowania.
Bez względu na powód, warto się pojawić. Udział w tym spotkaniu może być pierwszym krokiem na drodze do realizacji Waszych podróżniczych marzeń.

Na grudniowym spotkaniu poruszymy tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem w podroży.

http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3351

Dorośli

Szkoła coachingu rodzicielskiego, 18.11, 2.12.16

Na warsztatach Szkoły coachingu rodzicielskiego dr Edward Torończak, dyplomowany coach, certyfikowany trener biznesu i  mentor podpowiada jak zostać coachem dla swojego dziecka. Jak osiągnąć sukces wychowawczy i zbudować trwałą relację między rodzicami i dziećmi. Zachowując partnerską relację, szacunek, wzajemne zaufanie, empatię, umiejętność słuchania, zadawania pytań oraz motywowania. By to się zadziało potrzebna jest wiedza i umiejętności.

Przed nami odpowiedź na pytanie jak pozytywnie rozwiązywać konflikty z dzieckiem? (18 listopada). Kolejne odbędzie się 2 grudnia i poświęcone będzie temu, jak uwalniać dzieci od grania ról i budować ich wartość? Koszt jednego spotkania to 60 zł. Warsztaty trwają 2 h.

Warto poświęcić 2 h. by stać się lepszym coachem dla swoich dzieci.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3275

Seniorzy

Późne debiuty na Zaciszu, 10.12.16

Pokaz premierowy filmu z poczęstunkiem

To już piąty raz, kiedy najstarsi mieszkańcy stolicy stanęli za kamerą. Tegoroczna edycja projektu, organizowanego przez Pracownię Filmową „Cotopaxi”, ma wymiar lokalny i odbywa się pod hasłem: „Późne debiuty: Zacisze”. W warsztatach wzięło udział 10 seniorów z warszawskiego Targówku, którzy przez ostatnie miesiące pracowali w dwóch kilkuosobowych zespołach. Zadaniem każdej z grup było zrealizowanie krótkometrażowego filmu z wykorzystaniem techniki wideo uczestniczącego.

Uczestnicy w poszukiwaniu inspiracji posiłkowali się głównie własnym otoczeniem, gdyż to właśnie codzienne sprawy skupiają najwięcej emocji i refleksji.

Pierwszy film będzie wideo eksperymentem opowiadającym o cyklu życia przez pryzmat… schodów. Zobaczymy jak etiuda skonstruowana o wąskie, skupione na detalu architektonicznym kadry, stara się oddać różnorodność ludzi i historii jakie ze sobą niosą. Drugi – to reportaż o Kuchni Czerwony Rower – restauracji zatrudniającej osoby wychodzące z bezdomności.
http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3081