Koncert laureatów XIII Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej „Żeby Polska była Polską…”

koncert-niepodleglosciowy11 listopada o godz. 16.00 Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, ul. Wojska Polskiego 4, zaprasza na koncert laureatów XIII Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej „Żeby Polska była Polską…”, dedykowany Puławom, które w tym roku obchodzą 110. rocznicę uzyskania praw miejskich. Koncert będzie okazją do ukazania najnowszej historii Puław oraz roli jaką odegrała ona w walkach o wolną Polskę, będzie również czasem wzruszeń, wspólnej zabawy i śpiewania patriotycznych pieśni. Wydarzenie uświetnią występy i zaproszonych gości. Wstęp wolny!

Puławy od czasów Oświecenia pełniły ważną rolę w kształtowaniu Niepodległej Polski. To właśnie tutaj osiedlił się jeden z najznamienitszych rodów szlacheckich – rodzina Czartoryskich. Za sprawą Izabeli Czartoryskiej w Puławach gościli wspaniali Polacy – poeci, malarze, politycy, mężowie stanu.

Koncert Laureatów jest okazją do zaprezentowania najnowszej historii Puław oraz roli jaką odegrała ona w walkach o wolną Polskę. Koncert składa się z trzech części – poświęcone są one trzem najważniejszym w dziejach Polski okresom walk o wolność jakimi były: I Wojna Światowa, II Wojna Światowa oraz okres stanu wojennego i Solidarności.

Koncert będzie okazją do wzruszeń, ale również wspólnej zabawy, dlatego zaprosimy widownię do wspólnego śpiewania znanych patriotycznych pieśni takich jak „Pałacyk Michla”, „Ułani, ułani”, Ach lubelskie jakie cudne” i wielu innych.

Do udziału w koncercie oprócz laureatów konkursu zaprosiliśmy gości, którzy uświetnią uroczystość swoimi występami: Zespół Aplauz z Gołębia, Zespół Music Club 2 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach, Chór Dziecięcy Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin” ze Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Jakubówki oraz zespoły taneczne – Zespół Baletowy ETIUDA oraz Zespół Pieśni i Tańca POWIŚLE.

Serdecznie zapraszamy 11 listopada o godz. 16.00 do POK „Dom Chemika”. Wstęp wolny!

Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”

ul. Wojska Polskiego 4