Koncerty w Rotundzie w Krakowie

For America” i „Chenko” zabrzmią na żywo w Krakowie, Poznaniu i Szczecinie
Red Box, brytyjska legenda muzyki znanej jako synth-pop, reaktywowana po 20 latach milczenia. Zespół założony w latach osiemdziesiątych przez Simona Toulson – Clarke’a i Juliana Close’a wystąpi w marcu 2015 r. w trzech miastach.
– Koncertowaliśmy w Polsce kilka razy. Początkowo byłem zaskoczony jak duży i piękny jest Wasz kraj. Nigdzie wcześniej nie widziałem tak wiele zielonych, bujnych lasów… W porównaniu do Anglii macie tyle wspaniałej przestrzeni! Ludzie, jakich spotykamy w Polsce są zawsze bardzo gościnni, po prostu kochamy Wasze poczucie humoru i ogromną żądzę życia. Kto jak kto, ale Polacy na pewno wiedzą co to znaczy „dobrze się bawić”! – mówi Simon Toulson-Clark, lider Red Box.

Grupa ma na koncie trzy albumy: „The Circle & The Square”, „Motive” i nagrany po reaktywacji w nowym składzie „Plenty”. W nowej odsłonie zespołu, mniej obecne są znane ze wcześniejszych utworów stare automaty perkusyjne i syntezatory, a bardziej słyszalne są naturalne, akustyczne brzmienia i repertuar o raczej balladowym charakterze. Nadal jednak muzyka zespołu Red Box pełna jest poruszających emocji i wyjątkowej melodyjności. Single „The Sign” i „Hurricane” dotarły na sam szczyt Listy Przebojów Programu Trzeciego, co świadczy o wysokiej popularności Red Box w kraju nad Wisłą.
– Zawsze jesteśmy zadowoleni z wizyty w Polsce. Nasi fani są dla nas bardzo, bardzo uprzejmi i serdeczni. W przeciwieństwie do niektórych europejskich krajów, gdzie zdarzają się głośne rozmowy podczas naszych występów; szczególnie przeszkadzające, gdy gramy najcichsze utwory. Polscy słuchacze pozostają zaangażowani podczas całego koncertu. I są bardzo lojalni. Uważnie wsłuchujecie się w nowe utwory jak i w te starsze, ulubione kawałki – dodaje Simon.
https://www.youtube.com/watch?v=bvhEZCYq80A
Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na koncerty Red Box:
Kraków, 26 marca 2015 r. (czwartek), Klub Rotunda, ul. Oleandry 1, godz. 19:00.
Poznań, 28 marca 2015 r. (sobota), Klub Blue Note, ul. Kościuszki 79, godz. 19:00.
Szczecin, 29 marca 2014 r. (niedziela), Lulu Club, ul. Partyzantów 2, godz. 19:00.

Red Box to przede wszystkim przedsięwzięcie wokalisty i autora piosenek Simona Toulsona-Clarke’a. Można go przypisać, wraz z Talk Talk, The Waterboys, Scritti Pollitti, The The i Aztec Camera, do całej fali brytyjskich, wyrastających z punkowej rewolty zespołów o płynnym składzie, będących artystycznym wehikułem dla wyrazistych, śpiewających liderów komponujących cały repertuar i kształtujących całkowicie styl formacji. Wszystkie te grupy, każda na inny sposób, podjęły się misji uszlachetnienia muzyki pop i udało im się to na tyle, że nurt wyrafinowanej, alternatywnej twórczości popowej jest silnie obecny w muzyce po dziś dzień.
Toulson-Clarke ma dar komponowania bardzo oryginalnych melodii, ale jego największą siłą jest talent aranżerski – nawet przy bardzo skromnym liczbowo składzie potrafi tworzyć miniaturowe piosenkowe symfonie.

Bilety w cenach: 69 zł (do dn. 25.03 w Krakowie, do dn. 27.03 w Poznaniu, do dn. 28.03 w Szczecinie) i 80 zł w dniu każdego z koncertów można nabyć w Internecie na portalach: Ticketpro.pl, Bilety24.pl, BiletyNa.pl, Bilety.fm, Ticketfun.pl.
Bilety dostępne również w sieciach salonów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN na terenie całego kraju oraz w kasach: Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu (ul. Ratajczaka 44, tel. 61 851 96 45), Klub Blue Note (Poznań, ul. Kościuszki 79, tel. 61 851 04 08), Klub Rotunda (Kraków, ul. Oleandry 1, tel. 12 633 35 38), InfoKraków (ul. św. Jana 2, tel. 12 421 77 87), Filmotechnika (Kraków, Rynek Główny 9 – Pasaż Bielaka , 12 422 89 45), Lulu Club (Szczecin, ul. Partyzantów 2, tel. 533 500 109).
Zakupy grupowe (powyżej 20 osób, 10 % rabatu) prosimy kierować do organizatora. Kontakt z organizatorem; Agencja Artystyczna MONOLIT, www.monolitart.com.pl, +48 518 522 581 lub +48 660 860 777, biuro@monolitart.com.pl, kontakt z mediami: press@monolitart.com.pl.
Fotoreportaż z łódzkiego koncertu, który organizowała Agencja Monolit.
https://www.flickr.com/photos/99767746@N08/sets/72157643301648984/
– Naszym zdaniem absorbujecie muzykę jak gąbka i jesteśmy pewni, że Red Box to nie jedyny zespół z Wielkiej Brytanii, który to dostrzegł. Wszyscy w zespole nie możemy się doczekać, by ponownie dla Was zagrać! – kończy muzyk.
Zdjęcia: Red Box Press

Pablopavo – Tylko
data wydarzenia: piątek, Marzec 27, 2015 – 20:00
bilety: 30zł – w przedsprzedaży/40zł – w dniu imprezy. Do nabycia w kasie Rotundy oraz w sieci Ticketpro (http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1553990-pablopavo.html)

Wydarzenie na facebooku

Pablopavo urodził się w marcu ’78 roku. W roku ’93 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba -lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany „Telehon”. Płyta zebrała kilkanaście niezłych recenzji i, co ważniejsze, sporo słuchaczy. W 2011 roku ukazuje się drugi album Pablopavo i Ludzików – „10 piosenek”. W tym samym roku pojawił się też album „Głodne kawałki” nagrany w duecie z producentem Praczasem. W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo – POLOR. Poprzedziło ją ukazanie się dwóch singli. „Koty” zaprezentowane zostały nietypowo – bo jako związana z piosenką gra typu arcade (http://www.karrot.pl/koty). „Dancingowa Piosenka Miłosna” zaś, zyskała uznanie słuchaczy wielu stacji radiowych, zajmując między innymi wysokie (bo czwarte) miejsce na prestiżowej Liście Przebojów Trójki (http://karrot.pl/dpm_video). Trzecim singlem promującym POLOR był „Mikołaj” (http://www.karrot.pl/mikolaj).
W drugiej połowie 2014 roku, Pablopavo wydał również album solowy – zdecydowanie bardziej surowy w brzmieniu i mocno akustyczny. Płyta TYLKO – podobnie jak POLOR – spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów oraz słuchaczy radiowych. Po raz kolejny na listach ogólnopolskich stacji zagościły single promujące to wydawnictwo: „Sobota” (karrot.pl/sobota) i „Carlos”.
Uwieńczeniem wyjątkowo intensywnego twórczo roku 2014, było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii „Muzyka Popularna”. Pablopavo pojawił się gościnnie na mniej więcej pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców. Nominowany był do różnych ważnych nagród i czasem je dostawał. A czasem nie. Pablopavo raczej Cię lubi i zaprasza na wszelkie możliwe koncerty z jego udziałem.

MASTYLA TOUR (KRAKÓW) -> BUKA / K2 / DJ KLASYK /
PENX / GKI FAMILIA / AVENS
data wydarzenia:  sobota, Kwiecień 11, 2015 – 20:00
bilety: 25zł – I pula(ilość ograniczona) – 30zł/ II pula/ 35zł – w dniu imprezy
Wydarzenie na facebooku

BUKA Pochodzący z Gdańska artysta, który dołącza do wytwórni MaxFloRec pod koniec 2010 roku. Wcześniej nagrywa „nielegalne” płyty – zarówno solowe, jak i z grupą SumaStyli. Przed wydaniem debiutu fonograficznego w 2011 roku, Buka bezpłatnie udostępnia przez MaxFlo EPkę „Po drugiej stronie lustra” – ze świetnie przyjętym singlem “Danse Macabre”. Przełomem w jego karierze okazuje się płyta „Pokój 003”, która dzięki singlom „Pierwsza miłośd”, „Achtung” oraz „Wraca monster” (nagrany wspólnie z Rahimem-Paktofonika/Pokohontaz), zapewnia mu uznanie hip-hopowej publiczności. Kolejny album artysty pt. „Wspaniały widok na nic interesującego” to dowód, że Buka w pełni wykorzystuje swój potencjał i z każdą płytą słychad jak rozwija się jego talent. Potwierdza to fakt, że teledyski promujące nowy album(“Zamknij oczy” , “Orchidee” , “Biały królik” , “Zanim powiem nara”, “Wznieśmy toast” czy “Cyferblatów wichura”) cieszą się ogromną popularnością w sieci. W 2014 roku album pt. „Wspaniały widok na nic interesującego” osiąga status złotej płyty. Obecnie Buka pracuje nad nowym albumem w duecie z Rahimem.
K2 Administracyjny mieszkaniec Śląska, pierwszy rekrut MaxFloLabu, który wydaje w 2014 roku legalny krążek – „ANATOMIA”. Swoją estetykę muzyczną, poza rapem, kształtował na bazie zespołów gitarowych takich jak: The Offspring, System of a down, Metallica czy Nirvana. W rapie preferuje i uskutecznia cięższe, niekonwencjonalne klimaty. Początkowe wierszo-teksty pisał w wieku 10 lat, natomiast pod koniec szkoły podstawowej dokonał pierwszych rejestracji dźwiękowych swoich zapisków na prostym magnetofonie kasetowym. Niedługo po tym wraz z kolegami z osiedla tworzy formację Apogeum. Po rozpadzie grupy nawiązuje współpracę z Zimnym jako Horyginał Skład, poźniej K2 zaczyna pracę solową. Około roku 2006 wraz ze stołecznym producentem Jukaszem tworzą duet MC- Producent, wynikiem czego powstaje tetralogia albumów „Shino Hito” (2007 r. „Shino Hito”, 2008r. „Shino Hito Zero”, 2009r. „Shino Hito 2”, 2013r. „Shino Hito Finito”). Duet ten w międzyczasie kolaboruje z Ceema (raper z Mysłowic) – tak powstają prace pod szyldem FX. Jako aktywista kilkakrotnie udzielał się na bitwach freestyle’owych w roli jurora. Ponadto jest jednym z głównych reprezentantów Silesia Crime – inicjatywy promującej „pierooski RAP ze Ślonska”.
Penx – raper z Krakowa, reprezentant ekipy Patokalipsa, współautor podziemnych albumów DROGA KRAJOWA 0,7 oraz Projekt 5-6. Kładzie nacisk na techniczne bragga bez ceregieli, pomysłowe punche i ciekawe gry słowne oparte na wiązaniach i dwuznacznościach.
Dissaster to efekt melanżu bragga konceptów, luzu i agresji oraz niebanalnych gier słownych. Pomysłowo poskładane linijki z zaskakującymi puentami oparte na założeniach, doprawione liryczną techniką i nieposkromionym flow. Stylóweczka pijanego mistrza z dużą dawką dystansu i celnych punchy. Szalone plucie metaforami i porównaniami oraz skomplikowana polemika ze zdrowym rozsądkiem.

GKI FAMILIA jak sama nazwa wskazuje jest to grupa ściśle związanych ze sobą osób, nie tylko mc’s. Korzenie Familii sięgają lat dziewięćdziesiątych. Należy zaznaczyć że grupa ta powstała z dwóch składów pochodzących z jednego osiedla mieszczącego się na krakowskim śródmieściu a mianowicie z Gki składu i SRT (StaleRymujemyTeksty). Do ostatecznej fuzji doszło w latach 99/2000. Za ich debiut sceniczny przyjmuje się koncert na premierze filmu 8 MILA 17 stycznia 2003 roku. Dziś w nieco okrojonym słkadzie ale równie śilni, jak nie śilniejśi, obóz reprezentują Jota a.k.a. JotAeNEKa, SOLO i SMOKU-świeża krew wśród dinozaurów rakowskiego podziemia. Albumy których możemy posłuchać to:
GKI Epidemia z 2006r (wspólna epka Familii) oraz pojedyncze projekty takie jak:

JOTA:
JotAeNEKa Fuzja Talentów” (2007r),
„eF-Te II Mixtape JotAeNEKa” (2010r),
„Manual Kant Mixtape” (2012r)

SOLO:
„To jest Intro – SoloMixtape” (2014r)

AVENS (PRODUCENT/DJ) – mieszkający w Krakowie. Jego przygoda z muzyką trwa od dziecka natomiast tworzyć zaczął pod koniec 2008 roku.  Pierwszym sukcesem było pojawienie się na serii składanek “In Ya Mellow Tone” które sprzedały się w ponad 300,000 nakładzie oraz zostały wydane przez japońską wytwórnię GOON TRAX. Otworzyło mu to drogę na azjatycki rynek i kilka miesięcy później zrealizował swój pierwszy solowy album „Surrounding Reality”. W lipcu 2012 wydał 5 utworowe EP „Recipe For Life” inspirowane głównymi życiowymi składnikami. Płyta „Art Of Peace” z wokalistami z różnych stron świata ukazała się 11 grudnia 2013 roku również na półkach w Japonii przy współpracy z wytwórnią IntroDucing!  Swoje umiejętności Dj-skie stale udowadnia na koncertach i otrzymuje uznanie tysięcy zadowolonych słuchaczy. Aktualnie trwają prace nad płytą producencką z raperami oraz wokalistami dla wytwórni w Tokyo.. Lokalnie działa jako DJ.

Dyskografia:
V.A – INTRODUCING MELLOW TRES (2014, IntroDucing)
V.A – In Ya Mellow Tone 10 (2014, Goon Trax)
Avens – Art Of Peace (2013, IntroDucing!)
V.A – In Ya Mellow Tone 8 (2013, Goon Trax)
Avens – Recipe For Life (2012, Blue Bottle Records)
C.L – Generativity (2011, Goon Trax)
Avens – Surrounding Reality (2011, IntroDucing!)
V.A – Melancholic Jazz Purple Noon (2011, IntroDucing!)
V.A – In Ya Mellow Tone 6 (2011, Goon Trax)

Renata Przemyk w Rotundzie
data wydarzenia: niedziela, Kwiecień 12, 2015 – 19:00
bilety: Ceny biletów (przedsprzedaż / w dniu koncertu): – 40zł / 45zł – normalny – 35zł / 40zł – ulgowy – 65zł / 75zł – VIP
(miejsce siedzące na balkonie, kupon do baru oraz plakat z autografem artystki) Do nabycia w kasie Rotundy oraz w sieci Ticketpro.
Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/625598377584722/?ref_newsfeed_story_type=regular

Renata Przemyk jest artystką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Twórczość Renaty Przemyk można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną – piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność. W tym roku świętuje 25 lecie swojej działalności Artystycznej.
We wrześniu 2014 roku, nakładem Universal Music Polska, Renata Przemyk wydała nowy, znakomity i ogromnie zróżnicowany album zatytułowany „Rzeźba dnia”. Wielu ta płyta zaskoczyła i na pewno nikogo nie pozostawiła obojętnym, zdobywając same pochlebne recenzje dziennikarzy i krytyków muzycznych. Według wielu z nich, jest to jedna z najlepszych płyt Artystki.
Oto słowa samej Artystki dot. tego krążka:
„Rzeźba dnia” to piosenki o tym co jest teraz, dokładnie w tym momencie życia. Na serio i na żarty. Szeptem, loopem, z piersi, z głowy, na wiele instrumentów, kota, wilka i kobietę. O tym co jest z nami, ze światem wokół, między ludźmi bliskimi i wszystkimi innymi”.
Koncert, z którym wystąpi Renata z pewnością będzie energetyczny i nikogo nie pozostawi obojętnym. Artystka zaprezentuje materiał m.in. z najnowszej płyty „RZEŹBA DNIA” oraz swoje starsze przeboje, m.in.: „Babę zesłał Bóg”, „Kochana”, „Odjazd”, „Zero”, „Ten taniec” , „Bo jeśli tak ma być” .

STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO
data wydarzenia: środa, Kwiecień 15, 2015 – 19:00
bilety: przedsprzedaż: ulgowe 35, normalne 40 w dniu koncertu: ulgowe 40 zł, normalne 45 zł. Do nabycia w kasie Rotundy oraz w sieci
Legendarna grupa STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO wciąż przemierza koncertowe szlaki. Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących liderowi KRZYSZTOFOWI MYSZKOWSKIEMU, śpiewającemu swoje KULTOWE PIOSENKI – od najstarszyc(np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Komunia, Bieszczadzkie Anioły)po premierowe.  Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na PRZESZŁO DWIE GODZINY przykuć powinny: gitary 6 i 12 strunowe, dobro, instrumenty klawiszowe, cajon.

Skład zespołu:
KRZYSZTOF MYSZKOWSKI – śpiew, gitara, harmonijka
BOLO PIETRASZKIEWICZ – gitary, instrumenty klawiszowe, cajon
ROMAN ZIOBRO – gitara basowa, kontrabas

WAGLEWSKI FISZ EMADE
data wydarzenia:  piątek, Kwiecień 17, 2015 – 20:00
Po 5-ciu latach od wydania platynowej „Męskiej Muzyki” z nowym albumem powrócił projekt Waglewski Fisz Emade. Płyta „Matka, Syn, Bóg” ukazała się 25 października 2013 i bardzo szybko trafiła na czołowe miejsca list sprzedaży. Kilka dni po premierze singiel promocyjny pt. „Ojciec” trafił na #1. miejsce Listy Przebojów Programu Trzeciego! Album „Matka, Syn, Bóg” powstawał od kwietnia do sierpnia 2013. Jego producentem muzycznym jest Emade, który także gra we wszystkich utworach na perkusji. Słowa napisali Fisz (głos, gitara basowa) i Wojciech Waglewski (głos, gitary). Kompozycje w większości należą do Wojciecha Waglewskiego. Gościnnie na płycie pojawili się m.in. Miłosz Pękala – wibrafon (Mitch&Mitch), wokalistka duetu Rebeka – Iwona Skwarek, Mariusz Obijalski – fortepian (Tworzywo, Natu) i Stefan Wesołowski – instrumenty smyczkowe.
Wojciech Waglewski o płycie: „Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie… zespołowo ponieważ od czasu poprzedniej płyty będącej jednorazowych projektem, powstał zespół Waglewski, Fisz, Emade… W związku z tym większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory…”.
Ojciec” na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=ROTYmNckBCw