Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu !

W poniedziałek  – 04.04.2016 – powiatowy finał konkursu recytatorskiego dla gimnazjalistów. Również przed południem seans kinowy dla szkół w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. A wieczorem, w kinie Poza Nova, seans z filmem „Parking” w reżyserii Bence Miklauzicia. Ten węgierski film to historia ważnego i jednocześnie atrakcyjnie ukazanego widzowi problemu społecznego, zawierająca klasyczne starcie dobra ze złem. Więcej szczegółów do środy włącznie od godz. 18. za jedyne 11 zł.

 

We wtorek mamy dzień teatru. Z trzema spektaklami dla szkół przyjedzie nad Nysę Ł.  Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza znad Odry.  Aktorzy niemal nie schodzą ze sceny od godz. 8 aż do popołudnia. Uwaga, wszystkie spektakle odbywają się przy całkowitej rezerwacji widowni. We wtorek mamy także przedpołudniowy seans kinowy w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz wieczorny pokaz „Parkingu”. Ups. Ale o tym już było…

 

W środę gratka dla ludzi z wyobraźnią. O godz. 10 rozpoczną się przesłuchania Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (tzw. OKR). W turnieju słowa mówionego zmierzą się w tym roku nie tylko uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu, ale także osoby dorosłe niesione pasją do poezji i prozy wypowiadanej na głos.

Także w środę kolejny wykład Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To spotkanie polecamy z uśmiechem, bo poprowadzi je lekarz stomatolog Irena Kompani-Zare, a hasło przewodnie brzmi, ano właśnie: „Zdrowie zaczyna się od uśmiechu”. Początek godz. 11.

 

W czwartek gala. A jakże! O godz. 10 nastąpi uroczyste wręczenie nagród w Rodzinnym Konkursie Wielkanocnym, w którym brali udział uczniowie i przedszkolaki wraz z rodzicami. A po południu, od godz. 16.30 zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty cyrkowe. Warsztaty mają u nas tego dnia także słuchacze TUTW, będą to warsztaty z dramy stosowanej.

 

Na karcie kalendarza z metryczką „piątunio” mamy wpisane trzy przedpołudniowe spotkania edukacyjne w kinie, w ramach projektu NHEF oraz spotkanie organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną z pisarką Angelą Bajorek. Spotkanie to odbędzie się w cyklu „Dni literatury nad Nysą”.

 

Na weekend natomiast zapraszamy ponownie do naszego kina, tym razem na film pt. „Sprawiedliwy” w reż. Michała Szczerbica, z ciekawą rolą Jacka Braciaka. Pamiętajcie jednak, że w weekendy bilety „chodzą” u nas po 12 i 14 zł. Światło gaśnie – tradycyjnie – o godz. 18.

W weekend zapraszamy także do naszej galerii, gdzie jeszcze przez tydzień i trochę można podziwiać obrazy Jacka Żbikowskiego.

 

Tak więc, yippee ki-yay, przybywajcie :)